Upominki dla gości weselnych 

Upominki są coraz bardziej powszechnym podziękowaniem dla gości weselnych za przybycie. Taki gest z pewnością będzie miło odebrany i zapamiętany przez gości.
W naszym wpisie przedstawiamy Wam kilka pomysłów na prezenty dla gości weselnych.

Popularne upominki i prezenty

Do najbardziej popularnych prezentów dla gości weselnych należą drobne, słodkie upominki – czekoladki, krówki lub lizaki – bardzo często personalizowane imionami Pary Młodej. Innymi popularnymi upominkami są magnesy lub przypinki, które goście mogą zachować sobie na pamiątkę. Słodki upominek, który na pewno zostanie przez gości wykorzystany to słoiczek z miodem lub mała buteleczka nalewki domowej roboty. 

Inne ciekawe pomysły

Oryginalnym pomysłem na upominek dla gości weselnych jest ciasteczko z wróżbą, które nie tylko zaciekawi, ale także wprowadzi trochę humoru. Ciekawą opcją jest także doniczka z małym kaktusem, personalizowana świeczka lub kiełkujące nasiona.

Upominki dla dzieci

Poza wszystkimi słodkościami – lizakami, krówkami czy cukierkami – najmłodszych gości możemy obdarować bańkami mydlanymi np. w formie małego tortu. Słoiczek Nutelli to także upominek, który z pewnością spodoba się dzieciom.

Jak wręczyć upominki gościom weselnym?

Do wyboru macie kilka opcji na rozdanie upominków gościom. Upominki można położyć gościom przy zastawie stołowej tuż przed rozpoczęciem przyjęcia. Jeśli prezenty opatrzone są imieniem i nazwiskiem mogą jednocześnie pełnić rolę winietek lub stanowić część dekoracji stołu weselnego. Innym rozwiązaniem może być także dodatkowy stolik, z którego goście sami mogą zabrać upominek. W takim miejscu warto ustawić np. ramkę z informacją, aby goście wiedzieli, że prezenty są dla nich. Upominki można także wręczyć osobiście – ułożyć w ładnym koszyku i obdarować każdego gościa z osobna. Zadanie to można powierzyć świadkom lub starostom, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobiła to Para Młoda.

Podziękowania dla rodziców i świadków

Podziękowania dla rodziców i świadków to bardzo ważna chwila podczas wesela. Dlatego warto zastanowić się co sprawi im radość. Opcji jest wiele np. film z podziękowaniami, drzewko szczęścia, wygrawerowana butelka z ulubionym alkoholem, zaproszenie do teatru.  
Przemyślcie także, w jaki sposób chcecie to zrobić – czy ma być to uroczyste wręczenie na sali weselnej, czy wolicie zrobić to w bardziej kameralnym gronie, w domu.

Jeżeli zdecydowaliście się przygotować prezenty, pamiętajcie, aby zabrać się za to odpowiednie wcześniej. Abyście mogli wybrać, to co naprawdę Wam się podoba, porównać oferty i zdążyć zrealizować zamówienie. Nie zapomnijcie także  o dołączeniu do każdego upominku podziękowania za przybycie. Nawet najmniejszy prezent z pewnością zostanie doceniony przez gości weselnych,  a poza tym może być pamiątką Waszego dnia ślubu.