Podziękowania dla rodziców na weselu

Podziękowanie dla rodziców – piękny i wzruszający moment każdego wesela. To idealny moment na to, aby para młoda okazała wdzięczność za zaangażowanie i trud włożony w wychowanie. Jest to moment, w którym liczy się przede wszystkim miłość, bliskość i szczęście.  

Dowiedzmy się zatem, kiedy najlepiej podziękować rodzicom?! 

Niektórzy świeżo upieczeni małżonkowie decydują się na takie podziękowania już w trakcie weselnego obiadu, wznosząc toast, który jest połączony z przemową.

Kolejnym często praktykowanym sposobem to zimne ognie wieczorem – Stworzony szpaler, przez który na końcu przechodzą rodzice, jest gwarancją magicznej i wyjątkowej aury.

Być może słyszeliście o czymś takim jak fontanna iskier? To bardzo spektakularne, robiące show napisy pirotechniczne, który niesamowicie oddziałują na emocje rodziców. Jest to sposób, o którym mało kto wie, a efekt jest oszałamiający. 

Pytanie jednak jakie przychodzi każdemu do głowy, to w jaki sposób możemy to zaplanować, żeby ta szczególna chwila podczas Waszego wesela była naprawdę wyjątkowa i zapamiętana na długo?
Mamy propozycję, aby zacząć od zadania sobie pytania; co Wy jako rodzic chcielibyście dostać od swoich dzieci? I jakie słowa chcielibyście od nich usłyszeć w tym dniu? Z naszych obserwacji wynika, że to właśnie ciepłe frazy wypowiedziane prosto z serca w stronę rodziców, powodują najwięcej wzruszeń i uśmiechu na sali weselnej, a rzeczy materialne w postaci prezentów, to tylko miły dodatek.  

W doborze słów wypowiedzianych w stronę rodziców nie pomożemy, natomiast możemy pomóc w doborze prezentu dla nich. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji. 

 • Film z podziękowaniami – możecie pokusić się o wynajęcie firmy, która Wam taki film stworzy.
  My zachęcamy natomiast by w miarę możliwości wykonać samodzielny montaż. Będzie miał on wartość dodaną, bo będzie on Waszym dziełem. Gwarantujemy, że satysfakcja z efektu końcowego będzie o kilka poziomów wyższa;  
 • Występ artystyczny – jeśli posiadacie takie zdolności – jest to idealny moment do tego, żeby je wykorzystać. Taniec, śpiew, stand-up – to wszystko sprawdzi się w momencie podziękowań!
  Jest to bardzo wzruszające, kiedy rodzice mogą podziwiać swoje dzieci, które przygotowały dla nich specjalne show; 
 • Przywołać wspomnienia – to piękny prezent, którego postać może przybierać naprawdę wiele kształtów. Może to być na przykład wino, na którym widnieje pamiętny rocznik, lub miejsca, w których przebywaliście wspólnie na wakacjach; 
 • Zegar ze zdjęciami- to bardzo nietypowy prezent, przy którym macie całkowitą dowolność w wyborze zdjęć, dzięki czemu prezent łączy ze sobą akcent sentymentalny, praktyczny i dekoracyjny.  

A co powiecie na dodatkowe, spersonalizowane uzupełnienie wyżej wymienionych propozycji?
Oto kilka z nich: 

 • Drzewko szczęścia z grawerem; 
 • Haftowane inicjały na ręcznikach, pościeli lub kocach; 
 • Wygrawerowana butelka z ulubionym alkoholem; 
 • Personalizowany wazon, w którym możecie wręczyć bukiet kwiatów; 
 • Wręczenie Oskarów dla najlepszych rodziców. 

Warto też wspomnieć o sytuacjach, w których rodzice nie życzą sobie publicznych podziękowań, bo sytuacja w rodzinie jest po prostu skomplikowana. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wręczyć ten prezent na przykład po błogosławieństwie. Podchodźcie do tematu podziękowań bardzo indywidualnie i nie czujcie presji, że musi się to wydarzyć koniecznie w trakcie wesela.

Pamiętajcie, że każdy rodzic jest inny, sytuacje rodzinne też, więc najważniejsza jest elastyczność i odrobina taktu. Natomiast jeśli chodzi o prezenty, każdemu przypadnie co innego do gustu, dlatego daliśmy Wam kilka propozycji, z których każdy, mamy nadzieję, będzie mógł wybrać coś dla siebie.
Ale pamiętajcie, najważniejsze w tym wszystkim nie są rzeczy materialne, najważniejsze są słowa wdzięczności – szczere i wypowiedziane prosto z serca. To jest coś, czego nie zastąpi żaden przedmiot.