Pierwszy taniec weselny

Opolanka - Restauracja, wesela, eventy, spotkania, imprezy biznesowe, kino sferyczne, urodziny, hotel opole

Pierwszy taniec to wyjątkowa chwila, która jest zazwyczaj inauguracją zabawy weselnej. To także kolejna sytuacja w tym ważnym dniu, która budzi wiele emocji, zarówno przed ślubem, jak i w chwili występu przed gośćmi weselnymi. Przeczytajcie, co zrobić, aby przygotować się do pierwszego tańca!

Piosenka do pierwszego tańca

Najważniejszy przy przygotowaniu pierwszego tańca jest wybór odpowiedniej piosenki. Decyzja może okazać się banalnie prosta, jeśli macie wspólną, ulubioną piosenkę, do której macie sentyment, która kojarzy Wam się z pierwszą randką lub inną sytuacją z Waszego związku. Jeśli jednak wybór nie jest tak oczywisty, podczas wyboru porozmawiajcie o Waszych gustach muzycznych, oczekiwaniach i wyobrażeniach pierwszego tańca. Możecie także spróbować dopasować piosenkę do klimatu lub stylu wesela lub Waszych zainteresowań np. nawiązując do konkretnego filmu.
Pomocna może okazać się także rada DJ-a lub zespołu muzycznego, który wybraliście. Osoba odpowiedzialna za oprawę muzyczną Waszego wesela z pewnością zna najpopularniejsze piosenki wybierane przez Pary Młode na pierwszy taniec, ale też mniej oczywiste – a odpowiednie na tą specjalną chwilę – utwory.

Styl tańca

Wybrana muzyka określa też często styl tańca, w jakim będziecie tańczyć. Nie każda piosenka będzie odpowiednia do walca wiedeńskiego, tak samo nie każdy utwór będzie pasować do salsy. Dlatego jeśli zdecydowaliście się, że chcecie zatańczyć rumbę, upewnijcie się, czy wybrany kawałek będzie odpowiedni. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, zapytajcie instruktora tańca.

Lekcje pierwszego tańca

Wspomniany nauczyciel nie tylko dobierze muzykę do tańca, ale także pomoże Wam przygotować się do występu przed gośćmi weselnymi. Jeśli Wasze doświadczenie taneczne ogranicza się do kilku kroków i czujecie, że potrzebujecie więcej czasu na wytrenowanie wymarzonego tańca, rozpocznijcie naukę z odpowiednim wyprzedzeniem. Możecie zapisać się na lekcje indywidualne lub kurs grupowy. Z takiego kursu pewnością wyniesiecie dużo umiejętności tanecznych, przydatnych podczas zabawy weselnej. 

Atrakcje podczas pierwszego tańca

Jeśli chcecie zaskoczyć swoich gości, możecie wzbogacić swój występ o dodatkowe atrakcje. Dobrą opcją jest wykorzystanie sztucznego ciężkiego dymu, który wywoła wrażenie tańcu w chmurach. Ciężki dym ma także dodatkową zaletę – pozwoli ukryć ewentualne pomyłki i zgubione kroki.
Inną atrakcją, którą możecie urozmaicić Wasz pierwszy taniec jest wyrzutnia błyszczącego konfetti, od którego pięknie odbija się światło – co stworzy efekt połysku. Kolejne pomysły to balony spadające na Was podczas tańca, bańki mydlane lub sztuczne ognie trzymane podczas Waszego tańca przez gości weselnych. 

Pierwszy taniec – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Podczas pierwszego tańca bardzo istotny jest też sam przekaz, kroki oraz choreografia, którą będziecie wykonywać. Pierwszy taniec jest też zazwyczaj nagrywany, dlatego nie możecie mieć smutnych, czy zestresowanych min, ani liczyć kroków – to wszystko będzie widoczne w reportażu weselnym.
Ważne jest także dobranie odpowiedniego i wygodnego obuwia, aby każde z Was czuło się komfortowo. 

Pierwszy taniec wywołuje w Parze Młodej wiele emocji i stresu zarówno podczas przygotowań do ślubu i wesela, jak i podczas samego występu na sali weselnej. Jednak jest to niezwykła chwila, pełna wzruszeń i oklasków gości, która uwieczniona na nagraniach będzie Waszą piękną, weselną pamiątką.