Trendy ślubne 2022

Pojawiające się co roku nowe trendy nie omijają również branży ślubnej. Co sezon projektanci i liczne marki tworzą nowe kolekcje i oryginalne projekty, które mają za zadanie podbić serca przyszłych Par Młodych. Co w tym roku króluje? Oto największe trendy ślubne 2022 roku.  

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty 

Kwiaty to symbol delikatności, subtelności, romantyzmu i sentymentalizmu – a to chyba idealne skojarzenia z weselem, prawda? Roślinne kaskady, tajemniczy las i zaczarowany ogród to klimaty, które wpasowują się w tegoroczną modę.  

1. Kwiaty w dekoracjach ślubnych

Prawdziwy zalew kwiatów to absolutne must have każdego wesela. Przykładem są ogromne kompozycje na weselnych stołach, brama z kwiatów jako wejście, ścianka kwiatowa za plecami pary młodej czy ozdoby na krzesłach. Same bukiety to minimalizm, naturalność i luźne upięcie. Mocno zauważalny trend to zwisające girlandy kwiatów i efektowne dekoracje ślubne w rozmiarze XXL pod sufitem. 

2. Kwiaty na torcie weselnym

Kwietnych dekoracji ślubnych nie może zabraknąć też w kluczowych miejscach wesela, czyli przy stoliku powitalnym, talerzach gości i oczywiście na torcie. Minimalistyczny tort, z którego spływać będzie fala kwiatów, to wizualny efekt, który zachwyci wszystkich gości. Najlepiej sprawdzi się tort typu naked cake plus naturalne ozdoby z kwiatów, traw lub liści – oczywiście wszystko zgodnie z całą aranżacją wesela i dodatkami. 

3. Bukiet Panny Młodej

Duże, wyraziste bukiety pełne kwiatów, roślin i suszków – tak wyglądają ślubne trendy tego roku. Wiązanka Panny Młodej powinna być bardzo naturalna, trochę niedbała i wyglądać tak jakbyśmy po drodze do kościoła zatrzymały się na łące, aby zerwać polne kwiaty. Mogą one przybrać formę tradycyjną lub kaskadową, ale cały czas powinniśmy pamiętać o dopasowaniu ich do pozostałych kwiecistych dekoracji. 

4. Suknia ślubna

Elegancja i zmysłowość, bez względu na wydanie. Cienkie ramiączka, lub odsłonięte dekolty, gorsety oraz długie, piękne treny, koronki i halfy, połączone z kwiatami – to absolutny hit tego sezonu. 

5. Fryzura ślubna

W tym aspekcie też króluje naturalność i kwiaty. Fryzury muśnięte wiatrem. Minimalistyczne podejście to kierunek, w który Panny Młode powinny pójść. Luźny kucyk, delikatnie pofalowane włosy, warkocze w stylu boho, kłosy i dobierańce – to cechy wyznaczonych trendów tego roku. 

6. Dekoracje ślubne

„Color is the new white” – oprócz kwiatków, trendy 2022 roku wyraźnie wskazują na kolory, ale w wersji stonowanej i bardzo naturalnej. Przewodnimi trendami są zieleń i brąz, w których kolorowe kwiaty i dodatki spełniają rolę przełamania. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy swoje wesele chcą zaaranżować w stylu boho, rustykalnym i minimalistycznym, a dla tych, którzy chcą postawić na pastele, propozycją są baby blue, pudrowy róż czy kolor brzoskwiniowy, którym kwiecistej pikanterii dodadzą bordo i odcienie śliwki.  

No ale co oprócz kwiatów?  

Oczywiste jest, że w trendach ślubnych tego roku nie samymi kwiatami człowiek żyje! Zatem warto też wspomnieć o innych aspektach organizacji ślubu i wesela, a także poglądu na ich charakter.  

Atrakcje weselne – „no rules, sky is the limit” – indywidualizm, oryginalne rozwiązania i nietypowe atrakcje ślubne to trendy tego sezonu. Wszelkiego rodzaju kwieciste DIY: ręcznie zrobione dekoracje, słodki kącik, playlista – liczy się zaangażowanie Pary Młodej. Kolejne ciekawe rozwiązanie to strefa chillu na weselu, w którym można zdjąć szpilki, poluzować krawat, porozmawiać, goście bardzo cenią sobie swobodę, w której można odpocząć, nie przerywając przy tym zabawy. Trend, o którym na pewno warto wspomnieć to drink bar, który w tym roku jest niezwykle popularny. No i totalna nowość tego roku! Silent disco – to doskonała zabawa, dzięki której osoby starsze i dzieci moją odpocząć od głośnej muzyki, podczas gdy część gości nadal może bawić się na parkiecie.  

Oświetlenie – blask to jeden z motywów przewodnich sezonu ślubnego 2022. Jak wiadomo, światło tworzy niesamowity klimat w trakcie wesela i po prostu nie może go zabraknąć, a w tym roku nabiera on zupełnie innego wymiaru. Długie łańcuchy z lampeczkami świecącymi w szklanych naczyniach, rozstawione na stołach i w całej sali – możliwości zabawy światłem i jego blaskiem jest naprawdę sporo.  Neony w postaci dużych, podświetlanych liter, które tworzą klimatyczną dekorację ślubną nadal pozostają w modzie i nieustannie są ulubionym tłem wykorzystywanym do zdjęć zarówno przez pary młode jak i wszystkich gości.  

Personalizacja – Wesela w tym roku są bardzo nastawione na młoda parę. Inicjały zakochanych na dekoracjach ślubnych, prezentach dla gości czy papeterii, wszystkie elementy typu zaproszenia, księga gości, menu, winietki powinny być w jednym, spójnym stylu, współgrać i wzajemnie się uzupełniać. Efektywne uzupełnienie dekoracji ślubnych to spersonalizowane upominki dla gości. Wesele jest przecież doskonałą okazją do tego, żeby poznać się bliżej. Warto wybrać więc motywy, które są bliskie Waszym zainteresowaniom. Wspólna pasja, ulubione filmy czy piosenki to idealna forma opowiedzenia o sobie.   

Wiecie już jakie trendy ślubne panują w tym roku, więc śmiało można stwierdzić, że uroczystości weselne powinny odbywać się w zgodzie z własnymi wartościami i potrzebami, otoczone piękną roślinną scenerią. Pamiętajcie, że samo przyjęcie ma być dobrą zabawą i cudowną przygodą, pełną atrakcji i pysznego jedzenia. Tego właśnie życzy Wam zespół Restauracji & Hotelu Opolanka!