Wiadomość

Majówka w Opolance!

W niedzielę 21 maja 2023 roku zapraszamy na Majówkę w Opolance, podczas której odbędzie się pierwsza projekcja filmowa w największym Kinie Sferycznym w Polsce! 

W programie imprezy znajdzie się wiele atrakcji dla całych rodzin. Zaplanowaliśmy m.in. piknik w ogrodzie, animacje i zabawy dla dzieci, a także projekcje dwóch niesamowitych filmów we wnętrzu naszej Kopuły!

Wspaniały, pełnometrażowy film animowany Zaczarowany globus wyprodukowany w technologii Fulldome w rozdzielczości 8K z przeznaczeniem na ekrany sferyczne.

  • ANGAŻUJĄCA HISTORIA
  • WSPANIAŁA GRAFIKA
  • PRZEKONUJĄCE POSTACIE
  • WARTOŚĆ EDUKACYJNA
  • PIĘKNA MUZYKA ORYGINALNA

Na wakacjach u swojego dziadka, mała Mia przypadkowo odkrywa tajemniczą machinę astronomiczną. Edek, Ekscentryczny wuj Mii, podstępnie zmusza ją do wykorzystania sekretnych mocy urządzenia i zmiany pór roku na Ziemi. Mia szybko orientuje się w potencjalnych konsekwencjach, jednak Edek nie chce odpuścić realizacji swojego niecnego planu.

Film dedykowany jest dla dzieci w wieku 5+ wraz z całymi rodzinami.

KUP BILET ONLINE

Drugi film to zapierający dech w piersiach Explore, który nagradzany jest na międzynarodowych festiwalach.

  • INTERESUJĄCA HISTORIA
  • DOCENIANY NA CAŁYM ŚWIECIE
  • DOSKONAŁE WIZUALIZACJE
  • WARTOŚĆ EDUKACYJNA
  • PIĘKNA MUZYKA ORYGINALNA

Explore opowiadając historię o naszej ambicji skolonizowania Marsa, w nowoczesny i przystępny sposób prezentuje szeroki zakres tematów naukowych. Film ten nie jest kolejnym filmem edukacyjnym, przedstawiającym bezdusznie kolejne fakty naukowe. Analizując na przykładach trzy prawa ruchu planet sformułowanych przez Johannesa Keplera, „Explore” pokazuje w jaki sposób osiągnięcia pojedynczych osób potrafią zmienić świat i jak wiele im zawdzięczamy. Wysokiej jakości wizualizacje, specjalnie skomponowana muzyka i profesjonalna narracja służą jednemu celowi: Zapewnieniu widzom wspaniałego, immersyjnego doświadczenia.

Film dedykowany jest dla starszych dzieci, rodzin i dorosłych.  

Cena biletu za seans:
normalny - 10 zł
ulgowy (dzieci do lat 16) - 5 zł

Bilety są dostępne na naszej stronie:

KUP BILET ONLINE

Oraz stacjonarnie w Restauracji & Hotelu Opolanka przy ul. Dworskiej 2 w Opolu (prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny). 
 
Śledź nasze wydarzenie, aby być na bieżąco:

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE

W dniu wydarzenia zapraszamy także do naszej piknikowej strefy chillout, w której nie zabraknie dobrego jedzenia, napojów i atrakcji dla dzieci. Wejście do strefy chillout jest bezpłatne.

Nowa lokalizacja: Opole, ul. Żerkowicka 2k.

Majówka w Opolance rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do godzin wieczornych.

Harmonogram projekcji w kopule: 
13:00 - "Zaczarowany globus"
14:00 - "Explore"
15:00 - "Zaczarowany globus"
16:00 - "Explore"
17:00 - "Zaczarowany globus"
18:00 - "Explore"
19:00 - "Zaczarowany globus"
20:00 - "Explore"

Serdecznie zapraszamy!