Wiadomość


Restauracja Opolanka - koncert muzyki filmowej w Opole

Koncert Muzyki Filmowej w Opolu

Bądź świadkiem niezwykłego koncertu kultowej muzyki filmowej połączonej z całkowitą immersją obrazu wyświetlanego na największym ekranie sferycznym w Polsce, we wnętrzu naszej Kopuły! 

Już 7 października 2023 roku o godz. 19:00 zapraszamy na pierwsze takie widowisko w Europie - wspaniałe aranżacje   utworów w wykonaniu Książęcej Orkiestry Symfonicznej z Brzegu, synchroniczne animacje oraz żywe postacie rodem ze srebrnego ekranu.

Podczas pierwszego w Opolu koncertu usłyszymy kompozycje pochodzące ze znanych szerszej publiczności produkcji filmowych m.in.: Harry Potter, Star Wars, Siedmiu Wspaniałych, ale także prawdziwe perełki tj. Niebezpieczne światło księżyca, z którego wywodzi się utwór „Koncert warszawski”.

Ta wyjątkowa uczta muzyczna zostanie połączona z synchronicznymi animacjami wyświetlanymi na sklepieniu kopuły przez 7 projektorów sferycznych w technologii Full Dome.

To niepowtarzalny koncert, który zapewni Ci wspaniałą rozrywkę i zapamiętane na długo emocje!

KUP BILET ONLINE

Promocyjna przedsprzedażbiletów kończy się za:

Pytania związane z wydarzeniem i biletami prosimy kierować na:
bilety@restauracjaopolanka.pl

Książęca Orkiestra Symfoniczna 

Książęca Orkiestra Symfoniczna powstała z inicjatywy Marka Kudry oraz Dyrektora Brzeskiego Centrum Kultury. Koncert inaugurujący działalność zespołu odbył się 3 maja 2013 roku w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu w ramach obchodów Dni Księstwa Brzeskiego. Od tego czasu orkiestra regularnie koncertuje w kraju i za granicą.

Zespół składa się studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i innych polskich uczelni muzycznych.
W dorobku Książęcej Orkiestry Symfonicznej znajduje się ponad sto koncertów, które zrealizowali w Polsce i Europie. Do ważniejszych wykonanych dzieł należą: Requiem op. 626 Wolfganga Amadeusa Mozarta, III Koncert fortepianowy op. 37 Ludwiga van Beethovena, Requiem op. 48 - Gabriela Fauré, Preludia S.97 Ferenza Liszta, Uwertura fantastyczna Bajka - Stanisława Moniuszki.

Bardzo chętnie podejmowana jest współpraca z kompozytorami młodego pokolenia. Zespół dokonał prawykonań utworów Krzysztofa Pachołka – Fantazja „Śliczna gwiazdo miasta Lwowa” na chór i orkiestrę symfoniczną oraz Suita „N”, Przemysława Michalaka – Suita Brzeg dla Niepodległości, Piotra Nowickiego – Antyfony Maryjne na chór i orkiestrę kameralną oraz Romana Hyli – Msza papieska na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną.

Książęca Orkiestra Symfoniczna wielokrotnie była zapraszana do udziału w zagranicznych festiwalach muzycznych. W roku 2015 zespół wziął udział w 26. Międzynarodowym Festiwalu Chórów i Orkiestr Młodzieżowych Eurochestries w Pons-Jonzac (Francja). W roku 2016 i 2018 grupa udała się na koncerty w ramach festiwalu Šengenský poludník do Koszyc na Słowacji, gdzie zaprezentowali największe przeboje muzyki filmowej. W dorobku Orkiestry znajduje się również płyta DVD, na której zarejestrowano Koncert z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, wydanej przez Urząd Miasta w Brzegu.

Więcej informacji:
Facebook - Książęca Orkiestra Symfoniczna
Strona WWW - Książęca Orkiestra Symfoniczna

Największe kino sferyczne w Polsce

W największym kinie sferycznym w Polsce doświadczysz fascynujących projekcji, które zapewniają niezwykłe wrażenia wizualne. Kino to oferuje niepowtarzalną atmosferę, gdzie ekran w formie sferycznej kopuły otacza widzów, przenosząc ich do zupełnie nowego świata.

Projekcje sferyczne wykorzystują zaawansowane technologie, które umożliwiają odtworzenie panoramicznych obrazów na całej powierzchni kopuły. Dzięki temu widzowie są otoczeni obrazem z każdej strony, co sprawia, że wizualne doznania stają się bardziej immersyjne i angażujące.

W trakcie pokazu sferycznego można podziwiać różnorodne treści, filmy i animacje. Można odkrywać i eksplorować nowe światy: odbyć podróż przez kosmos, wędrówkę po egzotycznych miejscach, czy przyglądać się fascynującym zjawiskom naturalnym. Seans w połączeniu z efektami dźwiękowymi, tworzą u widza doznanie pełnego zanurzenia w obrazie i muzyce.

Projekcje w największym kinie sferycznym w Polsce stanowią unikalną formę rozrywki, która przykuwa uwagę widza i zapewnia niezapomniane wrażenia wizualne. To miejsce, gdzie dźwięki i obrazy stają się jednością, przenosząc nas w magiczny świat fantazji.

Podczas wydarzenia czeka Was także niezwykła atrakcja. Będziecie mieli okazję zobaczyć na własne oczy postacie z filmów science fiction w ich pełnym blasku. Przygotujcie się na fantastyczne doświadczenia, które przeniosą Was do świata kina.

Harmonogram koncertu: 
17:00 - Otwarcie restauracji dla posiadaczy biletów VIP
19:00 - Rozpoczęcie 1. części koncertu
19:50 - Przerwa
20:20 - Część 2. koncertu
~21:30 - Zakończenie koncertu

Dostępne Bilety na Koncert Muzyki Filmowej:
399 zł - Bilety VIP (wstęp na koncert + dostęp do strefy restauracyjnej z jedzeniem i nielimitowanym alkoholem premium)
199 zł - Bilety Normalne (wstęp na koncert / sprzedaż stacjonarna w dniu koncertu) 
169 zł - Limitowana pula Biletów Normalnych dostępna w przedsprzedaży

KUP BILET ONLINE

Śledź nasze wydarzenie, aby być na bieżąco:

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE

 Miejsce: Restauracja Opolanka | Opole, ul. Żerkowicka 2k

Czas trwania koncertu: 120 min