Jak przygotować się do ślubu?!

Jak przygotować się do Ślubu, wesele w opolu

Planowanie wesela to niewątpliwie trudna sztuka. Lista rzeczy, o których należy pamiętać przy organizacji jest naprawdę spora, dlatego bardzo ważne jest przygotowanie odpowiedniego planu działania, bo przecież wszystko powinno wyjść tak jak sobie to wymarzyliście!   

Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik “krok po kroku”, który ma za zadanie ułatwić Wam przejście przez wszystkie szczeble organizacji wesela z dużym poczuciem odpowiedniej organizacji.  

Krok pierwszy 

24 – 12 miesięcy przed ślubem 

– Wybierzcie termin wesela i rodzaj ślubu (cywilny/konkordatowy) 

– Zdecydujcie o miejscu organizacji przyjęcia weselnego i zarezerwujcie termin. Ustalcie jaki charakter wesela to ma być – czy chcecie postawić na huczne wesele z poprawinami, czy wolicie zorganizować ten dzień tylko dla najbliższych przy kameralnym obiedzie 

– Podejmijcie decyzję o wyborze kościoła, Urzędu Stanu Cywilnego lub miejscu na ślub w plenerze – to jedno z najważniejszych zadań w trakcie organizacji wesela 

– Określcie wstępny budżet i listę gości 

Krok drugi  

12 – 9 miesięcy przed ślubem  

– Suknia ślubna – im szybciej rozpoczęte poszukiwania, tym lepiej. Czasem zdarza się, że pierwsza przymierzona to strzał w 10, ale trzeba brać pod uwagę fakt, że może trwać to znacznie dłużej, nie zwlekajcie z tym. Dotyczy to również garnituru.  

– Wybierzcie świadków i zapytajcie ich o zgodę 

– Wybierzcie i zarezerwujcie terminy u fotografa, kamerzysty, muzyków i firmy dekoratorskiej.  
Nie zwlekajcie z tym zbyt długo, żeby mieć pewność, że terminy będą dostępne u większości osób, z którymi chcecie dzielić ten wyjątkowy dzień.  

Krok trzeci 

9- 6 miesięcy przed ślubem  

– Wybierzcie obrączki ślubne 

– Ustalcie ostateczną listę gości – to już ostatni moment, aby określić kto ma pojawić się na Waszym ślubie i weselu 

– Określcie styl i motyw przewodni wesela – czy chcecie, żeby był on w stylu boho, glamour a może w stylu lat 60? Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia, stwórzcie wesele marzeń!  

Zamówcie zaproszenia ślubne – pamiętajcie, aby one również pasowały do stylu i motywu przewodniego waszego wesela   

– Zastanówcie się jakich dodatkowych atrakcji chcecie na waszym weselu, czy ma być to fotobudka, strefa INSTAX, a może czekoladowa fontanna? Wybór jest ogromny, a możliwości naprawdę mnóstwo.  

Krok czwarty 

5-4 miesięcy przed ślubem 

– Rozdajcie zaproszenia 

– Ustalcie szczegółowy harmonogram wesela – zaplanujcie dokładny scenariusz, a więc godzinę rozpoczęcia przyjęcia, moment na podziękowania dla rodziców, pierwszy taniec czy tort weselny. 

– Znajdźcie cukiernię, zamówcie tort i ciasta, jeśli nie zostały one ujęte w ofercie sali weselnej. 

Krok piąty 

3-1 miesięcy przed ślubem  

– Udajcie się do Urzędu Stanu Cywilnego żeby wypełnić wszystkie potrzebne dokumenty, odbierzcie też zaświadczenie, które jest niezbędne do zawarcia ślubu konkordatowego.  

– Ustalcie, jak ma wyglądać przebieg uroczystości w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego. 

– Ułóżcie plan stołów weselnych, przygotujcie winietki i wszystkie niezbędne materiały graficzne.  

– Wraz z managerem sali ustalcie menu weselne, przekażcie także wszystkie niezbędne materiały (winietki, upominki dla gości, plan stołów weselnych itp.. 

Krok 6 

Dzień przed ślubem 

  • Zawieźcie wszystkie rzeczy na sale weselną i potwierdźcie z menadżerem wszystkie ustalenia weselne 
  • Przygotujcie stylizacje ze wszystkimi dodatkami 
  • Przygotujcie obrączki 

Ale przede wszystkim… zadbajcie o samych siebie. Odstresujcie się i zapewnijcie sobie spokój, to bardzo ważne!  

Wygląda na to, że szykuje się najpiękniejszy dzień waszego wspólnego życia, a zespół Restauracji & Hotelu Opolanka pragnie Wam życzyć jak najwięcej szczęścia i niech miłość będzie z dnia na dzień coraz silniejsza.