fbpx

Już niebawem, znów zasiądziemy do wielkanocnego stołu, aby skosztować świątecznych potraw.

Kompozycje w naszym menu to połączenie tradycji z unikalnymi smakami naszych potraw. Oferujemy delikatny żurek na maślance, przygotowywany przez kucharzy z wieloletnim doświadczeniem z dodatkiem białej kiełbasy, a to wszystko doprawione szczyptą tartego chrzanu. Takie połączenie nadaje potrawie klasycznego smaku z nutą innowacyjności. Jeśli jesteście natomiast fanami wytrawnych, mięsnych dań, ale równie mocno cenicie sobie słodycze, mamy dla Was idealne połączenie. Nasza propozycja to pieczony boczek w ziołach wzbogacony o faszerowaną śliwkę wędzoną, która nadaje słodyczy całej potrawie. W naszym menu na pewno znajdziesz coś dla siebie niezależnie, czy cenisz sobie klasykę, czy też wolisz bardziej wymyślne i niecodzienne dania. 

Sprawdź naszą ofertę wielkanocną
Sprawdź nasze menu wielkanocne

Święconka, pisanki, lany poniedziałek i zajączek. To przede wszystkim z tym kojarzą nam się święta wielkanocne, które w tym roku wypadają 4 kwietnia (niedziela). To właśnie ten okres, uważa się za jeden z najbardziej rodzinnych w roku i to właśnie Wielkanoc uznawana jest za najważniejsze święto chrześcijańskie.

Od czego zależy data Wielkanocy?

Czy zastanawialiście się, na jakiej zasadzie określana jest data tego najstarszego święta w chrześcijańskiej kulturze? Zauważcie, że Wielkanoc jest ruchomym świętem, które nie ma stałej daty, a wypada między 22 marca a 25 kwietnia. Według tradycji, rozpoczyna się w Wielką Sobotę, zaraz po zachodzie słońca, zaś faza księżyca określa datę Wielkanocy. Święto zawsze wypada w pierwszą niedzielę tuż po wiosennej pełni księżyca. 

Najcenniejsze jajka na świecie

Dawniej wyłącznie kobiety malowały wielkanocne jaja. Żaden z mężczyzn nie mógł nawet wejść do pomieszczenia gdzie były zdobione, gdyż mogliby rzucić urok na pisanki. Aktualnie rzecz jasna nie ma już takiego zakazu. Pracownia jubilera Petera Carla Fabergé wykonuje najsłynniejsze i najcenniejsze kolorowe jaja na świecie, tzw. jajka carskie. Wykonywane są one bowiem z najdroższych na świecie materiałów – srebra, kości słoniowej, złota, masy perłowej i wybitnych kamieni szlachetnych. 

Co symbolizuje zając wielkanocny?

Wywodzący się z tradycji germańskiej zając jest symbolem nowego życia, odradzającej się ziemi i nadchodzącej wiosny. Symbolizuje również płodność. Zasada przynoszenia prezentów przywędrowała do nas z Niemiec. Także i oni, a dokładniej cukiernicy po raz pierwszy stworzyli świąteczne menu jadalne, w tym słodkie zajączki wykonane z cukru i ciasta.