Atrakcje Opola

 

 

 

Opole to nie tylko festiwal!

Stolica Polskiej Piosenki to nie tylko muzyka! Odkryjcie przebojowe Opole, które całorocznie przekonuje do siebie dziesiątki tysięcy Polaków. Nie macie planu na pobyt? Służymy pomocą z małym, podręcznym przewodnikiem.
Niemal wszystkie miasta, które mają swoją długoletnią historię posiadają rynek. Nie inaczej jest w Opolu – mnóstwo odrestaurowanych kamieniczek, uroczych zakamarków i budynków, które pomimo upływu dziesiątek lat, wciąż wyglądają wspaniale. Opolski rynek to również świetne centrum gastronomiczne. Oprócz naszego jadłospisu, warto przetestować rewelacyjnych potraw regionalnych i smaków Świata serwowanych w restauracjach rozłożonych po całym Śródmieściu.  

 

Panorama na historię!

Idąc z rynku świetnym wyborem będzie wybrać się w stronę opolskiego Amfiteatru Tysiąclecia. Niech was nie zmyli kierunek, bo po drodze jest naprawdę wiele pięknych atrakcji jak chociażby… Wieża Piastowska! Tak, widoczna w telewizyjnej scenerii przy okazji koncertów budowla pozwoli Wam poznać nieco bliżej historię stolicy Opolszczyzny, a dodatkowo rozkoszować oczy widokiem ze szczytu na panoramę miasta. Pssst… po drodze warto poczuć unikalny klimat Opola, przechadzając się promenadą wzdłuż kanału Młynówki, Mostem Groszowym (most miłości) czy też nastrojowym Parkiem Nadodrzańskim.

 

 

Wyspa sportu!

Wędrując dalej natrafimy na wyspę Bolko, która w przeszłości nazywana była również Kępą, Bolkową Kępą, Lasem Minorytów, jak i również Bolko Insel (gdy Opole było pod panowaniem państwa niemieckiego). To idealne miejsce na wszelkie aktywności – rower, rolki, spacer, bieg czy też longboard, a na koniec pyszną kawę w klubokawiarni usytuowanej w samym sercu wyspy.

 

 

Lwy i tygrysy!

Będąc w tej okolicy nie omieszkajmy nie zajrzeć do Opolskiego ZOO, które cieszy się niezwykłą popularnością. Ogród zoologiczny został właśnie powiększony o dodatkowe atrakcje jakimi są lwy i tygrysy. Oprócz nich warto zobaczyć całą gamę zwierząt z różnych zakątków świata – flamingi, małpy, wielbłądy, żyrafy, goryle i wiele więcej. Łącznie jest ich ponad 1500. Warto wybrać się szczególnie w porze karmienia uchatek kalifornijskich, które chętnie demonstrują w tym czasie swoje umiejętności. Podczas lata można wypytać również o pory karmienia goryli i pelikanów.

 

 

Romantyczne Opole!

A co wieczorem? Co powiecie na Włochy w stolicy Opolszczyzny? Tak się składa, że znajdziecie przepiękną Opolską Wenecję. Parada świateł odbijająca się w wodach Młynówki sprawia, że miejsce to wygląda czarująco. Nieopodal znajdziecie równie nastrojową lokalizację, która wieczorem nadaje szczególny klimat. Mowa o Stawku Barlickiego, gdzie odbywają się wieczorne pokazy fontanny w takt polskich hitów.

Zapraszamy do stolicy Opolszczyzny!